21 کاربرد مگنت درمانی در اصفهان

بهترین کلینیک مگنت درمانی در اصفهان کجاست؟

کاربرد مگنت درمانی اصفهان، دکتر مظاهری مگنت تراپی باعث کاهش درد و التهاب در بیماران درمان آرتروز زانو ستون فقرات مگنت تراپی کمر درد زانو درد گردن درد اصفهان

21 کاربرد مگنت درمانی در اصفهان، مگنت تراپی یا مغناطیسی درمانی یک روش درمانی در طب جایگزین محسوب می‌شود. این روش غیر تهاجمی است و از میدان های مغناطیسی برای اهداف درمانی بهره می گیرد. در مگنت درمانی از مگنتهای استاتیک (ثابت) استفاده می‌شود تا درد و دیگر اختلالات پزشکی از جماه درمان کمر درد و همچنین کاهش گردن درد را تسکین دهد.

این روش سرعت فرایندهای ترمیمی طبیعی بدن را افزایش می‌دهد و به صورت طبیعی می‌تواند درد بیمار را کاهش دهد. محصولات مغناطیس درمانی معمولاً بصورت دستبند، انگشتر، کفی های کفش و غیره در دسترس هستند، هر چند تشک و لباس های مغناطیسی نیز در بازار موجود است.

مزایا و فواید مگنت تراپی چیست؟

 • دستگاه های مغناطیسی جریان خون مویرگ ها را افزایش می‌دهند، اسید لاکتیک و دیگر مواد التهابی را از بافت‌ها خارج می‌ کند، در نتیجه درد و التهاب بیمار تسکین می‌یابد.
 • افزایش گردش خون ظرفیت انتقال اکسیژن و مواد مغذی را در بافت افزایش می دهد.
 • بهبود و التیام شکستگی ها
 • می تواند تولید هورمون های خاصی از غدد درون ریز را قویاً تحت تأثیر قرار دهد.
 • تحریک و افزایش فعالیت آنزیم ها و دیگر فرآیندهای فیزیولوژیکی مرتبط با آنها

کاربرد مگنت تراپی

دکتر مظاهری متخصص مگنت تراپی در اصفهان، شرایط و بیماری هایی که می توان به کمک مگنت تراپی تشخیص داد یا درمان کرد را به شرح زیر بیان نمودند. این 21 کاربرد مگنت درمانی در اصفهان عبارتند از :

چگونه انرژی مغناطیسی به درمان کمک می‌کند؟

درمان با میدان های مغناطیسی:

 • دارای اثر مثبت بر روی غشای سلولی (تشویق به تبادل طبیعی یون های ضروری مانند سدیم و پتاسیم)
 • افزایش سرعت فرایند درمان
 • کاهش التهاب و تورم
 • کاهش کبودی
 • افزایش سرعت التیام و ترمیم شکستگی ها
 • برخی از فیزیوتراپیست ها از مغناطیس درمانی برای تسکین درد استفاده می کنند.
 • بهبود بازسازی سلول ها
 • فعال سازی سیستم ایمنی بدن
 • بهبود عملکرد و سلامتی افراد
 • بهبود انتقال مواد مغذی و حذف مواد زائد در بافت ها
 • بهبود جریان خون
 • افزایش آستانه حساسیت به درد

اثر قطب های مغناطیسی

به عبارت ساده، قطب‌های مغناطیسی دارای اثرات زیر هستند:

 • قطب شمال: دارای اثر آرام بخشی و اثر ترمیمی
 • قطب جنوب: دارای اثر تحریک و فعال کننده
 • هر دو قطب: افزایش گردش خون، کنترل درد در برخی شرایط و یا استفاده از آن در نزدیکی سطح پوست

انواع مگنت مورد استفاده در مگنت تراپی چیست؟

پنج نوع از رایج ترین شیوه هایی که در 21 کاربرد مگنت درمانی در اصفهان مورد استفاده قرار می گیرد، عبارت‌اند از:

 • باندهای انعطاف پذیر مغناطیسی:

این باندها از مخلوط پودر آهن و لاستیک ساخته می شوند. باندهای انعطاف پذیر مغناطیسی معمولاً در محصولاتی همچون کفی مغناطیسی کفش و پدهای مخصوص مگنت تراپی مورد استفاده قرار می گیرند. باندهای انعطاف پذیر مغناطیسی معمولاً به شکل ورق یا نوار ساخته می شوند و عمدتاً برای مغناطیس درمانی در کفی های کفش بکار گرفته می شوند.

 • مگنت سرامیکی:

این نوع از مگنت از مخلوط سرامیک خاک رس و پودر آهن ساخته می شود. از این نوع مگنت در انواع مختلف محصولات مرتبط با مگنت درمانی استفاده می شود. مگنت سرامیکی به طور معمول در پدهای مخصوص بدن، تشک ها و باندهایی که به دور اندام های بدن بسته می شوند، بکار می رود.

 • مگنت نئودیمیوم:

اغلب در مگنت های تزئینی، جواهرات و دستبندها مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما به ‌صورت خاص بر روی نقاط ماشه ای درد و یا نقاط مخصوص طب سوزنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • مگنت ساماریوم کبالت:

این نوع از مگنت بیشتر در ساخت طلا و جواهرات با کیفیت بالا مورد استفاده قرار می گیرد، در مواردی که نباید زنگ زدگی ایجاد شود. این نوع از مگنت بسیار گران و بسیار شکننده است، بنابراین ساخت آن دشوار و پرمشقت است.

 • مگنت هماتیت:

مگنت هماتیت خواص مغناطیسی طبیعی و زیستی زیادی برای انسان دارد. هماتیت مغناطیسی به عنوان یک ابزار تزئینی در زیور آلات باکیفیت به صورت مهره ای مورد استفاده قرار می گیرد.

به‌ عنوان ‌مثال استفاده از مگنت هماتیت در دستبند، گردنبند و کمربندهای مهره ای متداول است. بجای اینکه ابزارهای مغناطیسی را در زیور آلات قرار دهیم تا خاصیت مغناطیسی به دست آورند، در مگنت هماتیت خود زیور آلات مغناطیسی هستند.

مکانیسم مگنت تراپی چگونه عمل می کند

مگنت تراپی از انرژی طبیعی امواج مغناطیسی بهره می گیرد. این انرژی برای زندگی انسان و سلامتی عمومی آن مفید است. میدان های مغناطیسی هم زمان با عبور از بافت ها و سلول ها می توانند برای بدن مفید باشند. آنها فرایندهای طبیعی ترمیمی بدن را سرعت می بخشند.

همچنین مگنت تراپی به واسطه مسدود کردن انتقال سیگنال های درد می‌تواند در کاهش درد افراد مؤثر باشد. اعمال میدان های مغناطیسی بر روی ناحیه آسیب دیده می تواند جریان خون و اکسیژن رسانی به بافت ها را افزایش دهد، در نتیجه فرایندهای ترمیمی سرعت بیشتری خواهند یافت.

افزایش جریان خون، تبادلات سلولی در بافت آسیب دیده را افزایش می‌دهد. این امر باعث کاهش درد و التهاب در بیماران می شود.

چگونه نیروهای مغناطیسی بر خون اثر می‌گذرند؟

 خون حاوی ‌اتم های آهن است. هنگامی که میدان مغناطیسی بر روی پوست قرار داده می شود، میدان مغناطیسی از طریق پوست به بافت های اطراف و جریان خون نفوذ پیدا می کند. آهن موجود در خون جذب میدان مغناطیسی می شود و هم زمان جریان خون آن ناحیه را افزایش می دهد.

این تغییرات باعث می شود جریان خون در ناحیه مورد نظر بهبود یافته، سطح اکسیژن رسانی به بافت افزایش یابد. همچنین مواد مغذی بیشتری نیز به محل مورد نظر خواهد رسید. در این شرایط هورمون های لازم به ارگان ها و بافت ها بصورت مؤثر انتقال داده می شود، در نتیجه اثر ضد درد مواد شیمیایی خون مثل آندورفین ها افزایش پیدا خواهد کرد.

چگونه میدان های مغناطیسی بر روی سلول ها اثر می‌گذارند؟

یون های مثبت و منفی ذراتی هستند که می توانند پالس های الکترومغناطیسی را در طول سلول های بدن انتقال دهند. پالس های الکترومغناطیسی به سلول ها اجازه می دهد تا به عملکرد مناسب خود بپردازند. یون هایی که در خارج از سلول وجود دارند در مقابل یون های داخل سلولی قرار می‌گیرند.

در نتیجه در دو طرف غشا دو قطب مختلف یونی تشکیل می‌شود. اگر بصورت طبیعی سلول در حالت تعادل قرار داشته باشد، این ساختار به سلول اجازه می دهد تا به تبادل آزادانه، مایعات، اکسیژن و مواد مغذی در دو سوی غشا بپردازد.

چگونه میدان‌های مغناطیسی التهاب را تحت تأثیر قرار می‌دهند؟

 هنگامی که میدان استاتیک مغناطیسی بر روی ناحیه ملتهب قرار داده شود، میدان مغناطیسی از پوست عبور کرده و در بافت و جریان خون نفوذ پیدا خواهد کرد. سلول های آسیب دیده به حضور میدان مغناطیسی پاسخ داده، یون های خود را در جهت صحیح باز آرایی می کنند. در نتیجه مواد زائد می توانند راحت تر از سلول ها خارج شوند.

همچنین در اطراف بافت آسیب دیده، میدان مغناطیسی بر روی سلول های سفید خون نیز اثر می‌گذارند. سلول های سفید خون از طریق تولید آنتی بادی های خاص، یا ذره خواری، با باکتری و عفونت ها به مقابله می پردازند. در طول این فرآیند سلول های سفید خون توکسین هایی (مواد سمی) را به داخل جریان خون آزاد می کنند.

متخصص مگنت تراپی در اصفهان

لازم است بدانید، بدن قادر نیست بخوبی این توکسین ها را پاک سازی کند، بنابراین آنها در مایعات داخل بافت ها ذخیره می شوند. هنگامی که میدان مغناطیسی بر روی جریان خون اعمال می‌شود. هم زمان با عبور میدان مغناطیسی از بدن، توکسین های موجود در بافت ها خارج می شوند. سپس توکسین ها به سمت کبد حمل شده و در آنجا سم زدایی می شوند و در نهایت به کمک کلیه ها از بدن دفع می گردند.

چه مدت طول می‌کشد تا نتیجه درمان مشخص شود؟

امواج مغناطیس بلافاصله پس از استفاده فعالیت خود را آغاز می کنند، یعنی تحریک طبیعی فرایندهای ترمیمی بدن و افزایش سلامت عمومی و بافت ها. میدان‌های مغناطیسی بر هر بخشی از بدن بصورت منحصر به‌ فرد، از طرق مختلف تأثر خود را خواهند گذاشت. بطور کلی مدت زمان برطرف شدن علائم یک آسیب دیدگی به عواملی همچون: شدت بیماری، مقدار التهاب اطراف ناحیه آسیب دیده و علت بیماری بستگی دارد.

واکنش افراد به مغناطیس درمانی اندکی متفاوت است. برخی از افراد به سرعت به میدان های مغناطیسی واکنش نشان می‌دهند و برخی دیگر نیز مدت زمانی طول می‌کشد تا نتیجه را مشاهده نمایند.

موارد عدم استفاده از مگنت تراپی

موارد منع مصرف مغناطیس درمانی، عبارت اند از:

 • استفاده از ضربان سازها یا دفیبریلاتور خودکار داخلی
 • بارداری
 • وجود بدخیمی ها
 • عفونت های حاد یا سل فعال
 • اختلالات غدد درون ریز
 • خون ریزی ها

دکتر مهسا مظاهری, بهترین متخصص طب فیزیکی, طب فیزیکی, طب فیزیکی و توانبخشی,توانبخشی,فیزیوتراپی تخصصی,لیزردرمانی,لیزر درمانی,مگنت درمانی,تکاردرمانی,تکار درمانی,شاک ویو,تزریقات داخل مفصل,تزریق داخل و اطراف مفصل,اوزون درمانی,اوزون تراپی,حرکات اصلاحی,حرکات ورزشی,حرکات اصلاحی ورزشی,ورزش درمانی,ورزش تراپی,نوار عصب و عضله,عصب و عضله,درمان های دستی,درمانهای دستی,درمانهای دستی و منیپولیشن,تحریک مغناطیسی مغز,تحریک مغناطیسی و بیوفیدبک جهت درمان اختلالات کف لگن,بی اختیاری ادراری,یبوست,اورتوپدی فنی و اسکن پا وتجویز اورتوز,کاردرمانی,گفتاردرمانی,ارتوپدی فنی,ارتوپدی فنی و اسکن پا,ارتروز,اسکن پا,اسکن کف پا,تمرین و ورزش,خارپاشنه پا,خار پاشنه,دیسک گردن,دیسک کمر,تمرینات کششی,دارودرمانی,دارو درمانی,تاندون کف پا,تاندونیت,التهاب تاندون,درمان تاندونیت بدون جراحی,پلانتار فاشئیت یا خار پاشنه,درمان تاندینوپاتی,تاندینوپاتی,دارودرمانی,بریس,تزریقات موضعی,ورزش درمانی,فیزیوتراپی و شاک ویو,درمان تاندینوپاتی,محافظت از تاندون آسیب دیده,قدرت عضلات, درمان تاندینوپاتی,فاشیای قدامی,درمان خار پاشنه پا,پاشنه پا,درمان غیر جراحی,درمان غیر جراحی بیماری های عضلانی,بیماری های عضلانی,بیماریهای عضلانی,بیماری های اسکلتی,درمان بیماریهای اسکلتی,درمان دیسک گردن,درمان دیسک کمر بدون جراحی,ارتروز,درمان ارتروز,درمان آرتروز,پوکی استخوان,درمان پوکی استخوان,اختلالات کف لگن,درمان اختلالات کف لگن,کف لگن,بی اختیاری,یبوست,درمان یبوست,متخصص طب فیزیکی,متخصص طب فیزیکی در اصفهان,طب فیزیکی در اصفهان,درمان غیرجراحی,درمان غیر جراحی,گردن درد,دست درد,پادرد,پا درد,درد ارنج,درد آرنج,انواع سندرم,انواع ارتروز,انواع آرتروز,پی ار پی,پی آر پی,PRP,عمل جراحی بسته دیسک کمر,جراحی بسته دیسک گردن,تمرینات اصلاحی,درمان کمر دردهای بعد از جراحی,مصرف مسکن,تجویز انتی بیوتیک,بریس,بریس یا ارتروز,روشهای نوین جراحی,روش های جدید درمان بدون جراحی,تزریق داخل کانال نخاع,فلورسکوپی,درمان تنگی نخاع بدون جراحی,کانال نخاع,درمان ارتروز به روش رادیوفرکانسی,رادیوفرکانسی,ارتروز به روش های جدید,درمان درد استخوان دنبلانچه,بلاک عصب,درمان های مداخله ای درد,درمان دردهای مزمن,تزریقات تخصصی داخل مفصل,تزریقات تخصصی مفصل,متخصص درمان کمر درد,متخصص درمان درد,صندلی مگنت,ماساژدرمانی,ماساژ درمانی,بیماریهای عصبی,درمان بیماری های عصبی,ماساژ و طب سوزنی,طب سوزنی,بیماری پارکینسون,درمان پارکینسون,بیماری های پارکینسون و راه های درمان,نشانه های پوکی استخوان,علایم دیسک گردن,علایم دیسک کمر,بیرون زدگی دیسک کمر,بیرون زدگی دیسک گردن,مفصل زانو,درمان مکرر دررفتگی,ارتروز زانو,تشخیص دیسک کمر,روماتیسم,درمان روماتیسم,درمان های روماتیسم,روماتیسم ستون فقرات,ورزش یوگا,ورزش برای درد,مشاوره و درمان دیسک کمر,مشاوره و درمان دیسک گردن,درمان گودی کمر,گودی کمر,پیشگیری از گردن درد,قوس کمر,علت شانه درد,سفتی عضلات,صافی کف پا,ورزش برای درمان صافی کف پا,مزایای مگنت تراپی,تزریق گاز اوزون,تزریق گاز اوزن,گرفتگی کمر,درمان گرفتگی کمر,اسیب مینیسک,آسیب مینیسک زانو,ارتروز شانه,درد سیاتیک,درمان درد سیاتیک,سیاتیک,ام اس,MS,بیماری ام اس,درمان ام اس,رگ به رگ شدن,رگ به رگ شدن گردن,مزایای ازون تراپی,ازون درمانی,شکستگی گردن,درمان شکستگی ها,پاراپلژی,میگرن,درمان میگرن,کشش ستون فقرات,گودی کف پا,درمان گودی کف پا,ماساژ,ماساژتراپی,اسیبهای ورزشی,آسیب های ورزشی,درد لگن و باسن,درمان درد لگن,درمان درد باسن,درمان التهاب مفاصل,التهاب مفاصل,نقرس,درمان نقرس,نقرس درمانی,از نقرس چه میدانید,دیسکوپاتی,لامینکتومی,فتق دیسک,فتق دیسک کمر,طناب نخاعی,تحریک طناب نخاعی,اپیدورال,اسپاینال,بیهوشی,ساییدگی,ساییدگی کشگک زانو,کاربردشاک ویو,انحراف ستون فقرات,درمان انحراف ستون فقرات,پوکی استخوان و افسردگی,درمان افسردگی,درمان پیچ خوردگی مچ پا,جلوگیری از پوکی استخوان,سندرم مچ دست,علاسم سندرم,گزگز دست,گزگز,گزگز یا بی حسی,ارتروسکوپی,خشکی زانو,درمان خشکی زانو,کفش ورزشی مناسب,انتخاب کفش ورزشی مناسب,پای پرانتزی,درمان پای پرانتزی بدون جراحی,شکستگی استخوان,ورزش برای درد,ورزش برای کمر درد,کیست گانگلیون,درمان کیست,فلج مغزی,درمان فلج مغزی,فلج مغزی و فیزیوتراپی,فیزوتراپ,فیزیوتراپیست,هیدروسیژن,روش نوین جراحی دیسک کمر,قوس گردن,درمان قوس گردن,انحراف شصت پا,درمان انحراف شصت پا,شانه یخ زده,درمان شانه یخ زده,شانه منجمد,درمان شانه منجمد,مچ پای ورزشکاران,فوتبال,فوتبالیستها,اسکولیوز,درمان اسکولیوز,علل ایجاد اسکلولیوز,کلینیک تخصصی درد,درمان دردها,دردمزمن,درد مزمن,تق تق مفصل,درمان تق تق مفصل,پای دیابتی,جراحی پای دیابتی,لیزر درمانی,لیرزتراپی,لیزرتراپی,هزینه لیزردرمانی,هزینه های لیزر تراپی,مگنت تراپی کف لگن,درد پاشنه پا,سردردهای میگرنی,درمان سردردهای میگرنی,اختلال نعوظ,اختلالات نعوظ,درمان اختلالات نعوظ,تسکین درد,تسکین دردهای مزمن,طرز ایستادن مناسب,ایستادن مناسب,پوزیشنهای مناسب,پوزیشن های مناسب,درمان زانوی دوندگان,درمان زانوی ورزشکاران,تونل تارسال,درمان سندرم تونل تارسال مچ پا,مفصل ران,درمان درد مفصل ران

4.5/5 (13 دیدگاه ها)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − دوازده =